News

EUD Fellowship 2023: Call for journalists from Ukraine (closed)

Published on Apr 20, 2023

We invite journalists from Ukraine to join the program consisting of study tours, production grants, and a network of media professionals eager to improve the Ukraine coverage in European media.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну n-ost фокусує свої зусилля на підтримці українських журналістів, ініціюючи тісне партнерство та фандрейзингові кампанії. На початку 2023 організація запустила новий проєкт “The Europe Ukraine Desk”, який має на меті сприяти обміну та транскордонній співпраці між журналістами з України та Болгарії, Іспанії, Італії, Німеччини, Угорщини й Франції.

“The Europe-Ukraine Desk” об’єднає медійників з України та зазначених країн, які щиро зацікавлені в темі України. Проєкт складається із ознайомчих поїздок, грантової програми, спрямованої на спільне створення журналістських матеріалів, щомісячних подій для медійників в Києві, а також щотижневої поштової розсилки, яка пропонуватиме огляд висвітлення подій в Україні в медіа Болгарії, Іспанії, Італії, Німеччини, Угорщини й Франції.

Ми запрошуємо журналістів із України долучитися до програми навчальних поїздок в межах “The Europe Ukraine Desk” і доєднатися до спільноти медійників, мотивованих створювати якісні матеріали про Україну.

Ми чекаємо на заявки від журналістів, які:

  • працюють в редакціях незалежних медіа або співпрацюють з такими як позаштатні автори (телеканали, радіо, онлайн- і друковані медіа);
  • мають досвід у висвітленні міжнародної тематики;
  • орієнтуються в структурі ЄС;
  • добре володіють усною та письмовою англійською.

Розклад ознайомчих поїздок:

  • Берлін, Брюссель, Париж: 29 травня – 9 червня 2023
  • Будапешт, Софія, Рим, Мадрид: 4 – 17 вересня 2023

Бажання та готовність взяти участь в обох поїздках є обов’язковими.

Дедлайн подачі заявок: 9 квітня 2023 (23:59 за центральноєвропейським часом).

Щоб подати заявку, будь ласка, заповніть реєстраційну форму за цим посиланням. Під час заповнення форми необхідно завантажити своє резюме англійською мовою, а також подати список недавніх публікацій.

Фінансові та організаційні питання: Для участі в програмі буде відібрано 12 українських журналістів. Організатори покривають витрати на дорогу, проживання та харчування під час поїздок. Ми готові надати офіційне запрошення для чоловіків-журналістів в Україні, але не можемо гарантувати отримання дозволу на виїзд з країни. Робоча мова програми: англійська.

Програма навчальних поїздок: Учасники відвідають редакції незалежних медіа та суспільних мовників, зустрінуться з представниками громадянського суспільства та урядовцями ЄС. Також у кожному місті будуть організовані тематичні дискусії про локальне висвітлення війни Росії проти України та тих зрушень, які відбуваються в цих країнах внаслідок війни.

Наступні етапи проєкту

Поштова розсилка: Із середини липня учасники програми будуть отримувати щотижневу розсилку про те, як медіа залучених до проєкту країн висвітлюють Україну.

Гранти: Водночас n-ost оголосить прийом заявок на отримання грантів: щомісяця фахове журі присуджуватиме гранти на втілення журналістських проєктів про Україну. Учасники поїздок зможуть подавати заявки на гранти спільно з журналістами та редакціями з відвіданих країн. Грантова програма триватиме до кінця 2024 року.

Міжнародна спільнота: У процесі розвитку проєкту формуватиметься мережа міцних професійних контактів між учасниками з України та країн-учасниць проєкту, журналістами-міжнародниками, редакціями.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, будь ласка, надішліть їх Оксані Мамченковій на mamchenkova@n-ost.org. Чекаємо на ваші заявки!

Проєкт фінансується Європейською комісією та триватиме до кінця 2024 року.