Event

Ukrainian journalists vs foreign media: how to establish cooperation

Німецька неурядова організація n-ost запрошує журналістів взяти участь у воркшопі “Українські журналісти vs. іноземні медіа: Як налагодити співпрацю” в межах проєкту The Europe-Ukraine Desk.

Коли: 29 квітня, 9:00 - 15:00.

Де: Офлайн, в просторі в центрі Києва (адресу буде повідомлено журналістам, відібраним для участі).

Що: Під час воркшопу журналісти Анастасія Магазова та Азад Сафаров поділяться особистим досвідом спіпраці з німецькими, британськими та американськими медіа. У форматі лекцій та практичних відпрацювань вони допоможуть розібратись:

 • Як встановити контакт з редакціями іноземних медіа;

 • Як перетворити особисті сторінки в соцмережах на інструмент пошуку замовників матеріалів;

 • Чим відрізняється створення журналістського матеріалу про Україну для українського та іноземного медіа;

 • Як пітчити тему;

 • Як комунікувати про умови роботи, оплату та безпеку.

Ведучі воркшопу:

Анастасія Магазова – фріланс-журналістка німецького видання Die Tageszeitung. Навчалася у Школах журналістики Мюнхена та Берліна. У 2015-2017 роках працювала кореспонденткою Deutsche Welle. У якості стипендіатки Regional Reporting Fellowship протягом року була авторкою Radio Free Europe/Radio Liberty. Співавторка збірки репортажів “Невизнані історії” (2021) про життя на невизнаних територіях пострадянського простору та щоденника першого року повномасштабного вторгнення Росії до України “Krieg und Frieden” (2022). Здобула магістерський ступінь з політології у Вільному університеті Берліна.

Азад Сафаров – продюсер британського телеканалу Sky News в Україні. Раніше співпрацював з українськими медіа, зокрема був журналістом 5 каналу. Згодом співпрацював з Радіо Свобода, CNN, Euronews та Sky News як журналіст-фрілансер та продюсер. Протягом п’яти років працював на Deutsche Welle. В якості другого режисера, сценариста долучився до створення документальних фільмів “Віддалений гавкіт собак” (2017) та “Будинок зі скалок” (2022), номінований на Оскар. В 2023-му разом з командою Sky News отримав відзнаку Emmy за висвітлення подій в Україні.

Ми заохочуємо подавати заявку на участь журналістів-початківців, які:

 • Мають журналістську освіту і/або щонайменше 1 рік досвіду роботи в медіа;

 • Починають або планують розпочати співпрацю з іноземним медіа;

 • Мають розвинені навички в налагодженні контактів;

 • Вміють працювати в стресових умовах;

 • Добре володіють усною та письмовою англійською (рівень В2 і вище);

 • Живуть в Україні (для учасників, що проживають не в Києві, організатори покриють витрати на проїзд та проживання).

Дедлайн подачі заявок: 11 квітня (23:59).

В разі виникнення питань просимо звертатись до координаторки проєкту Оксани Мамченкової за адресою mamchenkova@n-ost.org.